PYTAGORIÁDA

I v tomto školskom roku sme sa zúčastnili matematickej súťaže "Pytagoriada". Úlohy riešili všetci žiaci našej triedy, no úspešní riešitelia boli iba piati, ktorým srdečne blahoželáme.

1. Janko Kolesár 21 bodov

2. Peťko Stav 21 bodov

3. Katka Pašková 20 bodov

4. Peťko Gyulaffy 20 bodov

5. Sárka Králiková 17 bodov

i BOBOR

Blahoželáme naším úspešným riešiteľom a zvlášť Sárke Králikovej, ktorá získala v kategórií BOBRÍK (4. a 5. ročník) plný počet  bodov 96/96bodov - 100% úspešnosť.

I tento školský rok sa niektorí žiaci z našej triedy zúčastnili súťaže
iBobor.Súťaž sa konala v stredu 8.11.2017, oficiálne výsledky sa dozvieme
čoskoro. Veríme, že sme boli úspešní.

Čo je iBobor?

V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras  a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. V školskom roku 2016/2017 sa konala súťaž v 44 krajinách a zapojilo sa do nej približne 1 650 000 žiakov.

Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov.
Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich
v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri
učení sa.

Historia Magistra Vitae

Dejiny písané vodou

Projekty /2D, 3D/ na výstavu doniesť do školy od 20.11. do 23.11.2017
             Projekty majú zobrazovať vodu, jej význam a vplyv na existenciu a život v slovenskom, ale i celosvetovom meradle.( napr. vynálezy, stavby, vodárenstvo,plavby,objavy........)

Hovorme o jedle

I tento školský rok sa naša trieda zapojila do celoslovenského projektu Hovorme o jedle.Vybrali sme si  2. dennú tému súťažno-vzdelávacej aktivity vo :

Štvrtok (19. 10. 2017)
1. Vyhlásená denná téma: Mäso, hydina, ryby, vajcia.
2. Vyhlásená denná téma: Sleduj informácie na obale potravín - Značka kvality SK.

Foto z tohto dňa nájdete vo fotogalérii, prezentáciu, ktorú sme zaslali do súťaže si môžete pozrieť kliknutím na tento link:

files//hoj-zs-tupolevova_ba.pptx

Exkurzia v Planetáriu Brno

V pondelok 2. októbra 2017 sme boli na  vlastivednej exkurzii. Program bol veľmi zaujímavý, navštívili sme Planetárium v BRNE.  Videli sme  nočnú hviezdnu oblohu, jednotlivé súhvezdia, planéty. Hlavnou témou boli krátery, mesačné moria a fázy Mesiaca. Pútavý príbeh: VTÁČÍ OSTROV v Ledniciach nás vtiahol do sveta fantázie, kde žili rozprávkové bytosti, ktoré hľadali čarovný kľúč od tajomného glóbusu. Tieto postavičky cestovali loďou aj na lietajúcom stroji a bola to cesta plná zábavy a poučenia.

Neskôr nás autobus doviezol do VIDA science centra, kde spoznávali prírodné javy (svetlo, magnetizmus...) na interaktívnych exponátoch. Žiaci si vyskúšali stav beztiaže, bicykel na lane, šmýkačku v tuneli a množstvo iných atrakcií.

Exkurzia sa nám veľmi páčila. Foto tu

Škola z MARSU

V piatok 22. septembra 2017 sa v DK Zrkadlový háj uskutočnil výchovno-vzdelávací koncert. Pre žiakov 1. stupňa to bolo predstavenie "Škola z Marsu",ktoré sa im veľmi páčilo. Odchádzali plní dojmov a s darčekom vo forme CD.